![]() |
![]() |
|
|
|
![]() |
Uchwała nr XXIV/230/2004
Rady Miejskiej w Więcborku
z dnia 25 listopada 2004
o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego między ulicami Gdańską i I Armii Wojska Polskiego oraz północną granicą miasta Więcborka.
Na podstawie art. 14 ust. 1, 2 i 4 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717 oraz z 2004 r. Nr 6, poz. 41 i Nr 141, poz. 1492) na wniosek Burmistrza Więcborka uchwala się,
§ 1.
Przystąpić do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego między ulicami Gdańską i I Armii Wojska Polskiego oraz północną granicą miasta Więcborka.
§ 2.
Granice terenu objętego projektem planu, o którym mowa w §1, określone zostały na załączniku graficznym do niniejszej uchwały, stanowiącym jej integralną część.
§ 3.
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Więcborka.
§ 4.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady
Miejskiej w Więcborku
/.../ mgr inż. Józef Kujawiak
UZASADNIENIE
Stosownie do art. 14 ust. 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, Burmistrz Więcborka wykonał wyprzedzająco analizę, dotyczącą zasadności przystąpienia do sporządzenia planu miejscowego.
Z analizy wynika, że teren objęty pracami projektowanymi pokrywa się z ustaleniami studium: z obszaru „A” planem miejscowym objęte zostaną jednostki A1 i A2, w których wiodącą funkcją jest mieszkalnictwo z usługami. Jednostka A3 nie wchodzi w zakres opracowania z uwagi na pełne zainwestowanie terenu o tej samej funkcji (wg zał. nr 1 do niniejszej uchwały).
Na terenie, objętym opracowaniem, obowiązywał miejscowy plan szczegółowy zagospodarowania przestrzennego terenów budownictwa mieszkaniowego przy
ul. Gdańskiej (tzw. os. Gdańskie), który był podstawą do realizacji zabudowy.
Z uwagi na utratę ważności w/w planu, wiele cząstkowych terenów nie zostało geodezyjnie podzielonych i zabudowanych, tym samym odbierając właścicielom
(w tym gminie) możliwość kontynuacji inwestycyjnej.
Podjęcie opracowania tak dużego terenu ma na celu uporządkowanie układu komunikacyjnego, sieci infrastruktury technicznej oraz określenie funkcji poszczególnych terenów. Umożliwi także określenie zasad jego zagospodarowania i zabudowy, a także określi tereny pod cele publiczne.
Jest to zgodne i wymagalne przez art. 14 ust. 1 cytowanej na wstępie ustawy.
Zgłaszane do Urzędu Miejskiego w Więcborku wnioski właścicieli terenów na osiedlu Gdańskim oraz osób chcących się tam budować, stanowiło uzasadnioną podstawę dla inicjatywy wywołania uchwały, a jej inicjatorem jest Burmistrz Więcborka.
Załącznik nr 1
Opublikował: Ewa Kiestrzyn (7 grudnia 2004, 14:27:04)
Ostatnia zmiana: Ewa Kiestrzyn (9 grudnia 2004, 07:36:03)
Zmieniono: Dodanie zdjęcia
rejestr zmian tej informacji »
Liczba odsłon: 2647